

Бути на крок попереду
08.07.2025Журнал «Охорона праці» разом з Європейським співтовариством з охорони праці (ESOSH) та Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності (ЛДУБЖД) запрошує вас на щорічний безпековий захід «Форум стійкості – 2025», який відбудеться з 22 по 25 вересня у Львові на базі ЛДУБЖД.
Чому важливо не пропустити цей захід? Останні роки були дуже непростими для роботодавців та фахівців безпекового напряму. Ковід, а особливо війна не просто додали проблем працеохоронцям, а спонукали до кардинальних змін, перегляду підходів, заходів і засобів щодо захисту працівників на робочих місцях.
Так склалося, що старе законодавче поле з охорони праці вже давно не сприяє захисту працівників, не має для цього ефективних інструментів регулювання. А лише «корупційно вимиває» ресурси роботодавців на те, що зовсім не поліпшує умови праці. Нове ж законодавство довго та в муках народжується, засвідчуючи нездатність влади до якісного законотворення та ефективного соціального діалогу. Безпекові інструменти, широко застосовувані в Європі та світі, зокрема керування ризиками, фахівці активно вивчають, проєктують на конкретні виробничі умови, однак ці інструменти ще не впроваджено масово на вітчизняних підприємствах.
А в цей час війна нещадно вбиває людей, які, попри загрози, виконують свою роботу, забезпечуючи потреби оборони та тилу.
За таких умов безпека працівників залишається в руках тих, хто опікується нею безпосередньо. За три роки війни держава не спромоглась узяти на себе відповідальність, щоб відповісти на найгостріше запитання – як діяти в разі ракетно-дронової загрози, якщо виробництво безперервне і до того ж небезпечне. Цю відповідальність щодня і щогодини беруть на себе працівники, їхні керівники та роботодавці.
Що допомагає вистояти в таких умовах, зберегти промисловий і людський ресурс? Нестандартні підходи та нетрадиційні рішення. Вони стають основою для створення безпечного робочого середовища в умовах війни. І є фахівці, які впроваджують ці стартапи/новації/винаходи у сфері безпеки та готові поділитися своїм досвідом з колегами. Отже, наша безпека – у наших руках. Тож приєднуйтеся до нас у вересні, і не тільки як слухачі. Формат живого заходу передбачає спілкування з колегами, оперативну експертизу від фахівців, можливість розповісти про свій досвід і навіть узяти участь у конкурсі впроваджень!
Що ж до нового законодавства, на яке стільки років з нетерпінням чекає вся працеохоронна спільнота, будемо реалістами – навіть найпрогресивнішому закону, до того ж у такій динамічній сфері, як безпека, властиво застарівати ще на етапі ухвалення. Не чекайте на законодавчі зміни як на засіб вирішення виробничих питань. Зміни передусім мають розпочатись у свідомості, упроваджуватись на виробництві, а вже потім впливати на законодавче поле. Тож давайте бігти, щоб бути хоч на крок попереду!