

Правила досягнення щастя від Папи Римського
11.07.2025За словами сучасників, Папа Іоанн XXIII, одна з найяскравіших особистостей у Римо-Католицькій Церкві, відрізнявся неймовірно веселою вдачею і позитивним світоглядом.
Ніхто не бачив його злим чи сердитим. Опоненти Папи Іоанна XXIII називали його «червоним Папою», прихильники – «Папою миру». Чому? Річ у тім, що 20 травня 1958 року він сформулював свої «пастирські принципи»: «Мені не потрібно вживати суворих заходів для підтримки порядку». Згідно з численними спогадами, Папа був уважним, делікатним, з почуттям гумору, дуже приємним у спілкуванні. Його прізвиськом було «Добрий Папа».
Коли він помер, його родичі опублікували «10 правил щастя» – десять нагадувань, які він зробив для себе та які понтифік читав щоранку. Ці правила висіли на стіні в його спальні.
Ознайомтеся з цими правилами. Вони варті вашої уваги.
- Тільки сьогодні я спробую жити позитивно і не намагатимусь вирішити всіх проблем заздалегідь.
- Тільки сьогодні я поводитимусь ввічливо щодо інших людей, я не буду підвищувати на них голос, я нікого не засуджуватиму і не критикуватиму.
- Тільки сьогодні я буду щасливий лише тому, що настав новий день, адже цей день від початку був створений для щастя.
- Тільки сьогодні я спробую адаптуватися до навколишнього світу, а не вимагати послуху від світу.
- Тільки сьогодні я приділю щонайменше 10 хвилин, щоб прочитати приємні книги та новини, я буду насолоджуватися їжею та згадуватиму яскраві події життя.
- Тільки сьогодні я зроблю одну добру справу, і я нікому про це не скажу.
- Тільки сьогодні я зроблю хоча б одне, що для мене є неприємним. І якщо я відчуватиму дискомфорт, я зроблю так, щоб ніхто поряд не помітив цього.
- Тільки сьогодні я складу список справ щонайменше на день. Навіть якщо я не можу все це виконати, я спробую. І я спробую уникнути двох речей: поспіх і нерішучість.
- Я вірю, що Бог любить мене.
- Тільки сьогодні я буду повністю насолоджуватися красою і вірити в існування добра. І навіть якщо мої дії здадуться мені жахливими, я все одно робитиму те, що вважав за необхідне все своє життя.
Напевно, ми не відкриємо Америки, сказавши, що всі мріють про щастя. Хто з нас не хоче мати дах над головою, і бажано власний? Багатий і просторий будинок, гарну машину, модний одяг, тисячу різних побутових дрібниць, які роблять життя комфортним і приємним? Пристойну, цікаву та високооплачувану роботу? Свободу та незалежність від інших? Спокій, порядок і безпеку? Повагу людей? Хто не хоче бачити своїх родичів і друзів здоровими та щасливими? Усі ми, не потрібно здогадуватися, голодні до радощів, пісень, краси, свят, подарунків, оплесків, добрих слів, приємних сюрпризів, відданих друзів, успішних вчинків, славних перемог, досягнень...
Ви можете продовжувати цей список самостійно. Однак усе, що запишете, можна замінити одним словом. І ви знаєте це слово. Якщо ви добре подумаєте про те, що люди хочуть один від одного, що приносить їм радість і робить щасливими, виявиться, що їм бракує не будинків, автомобілів і не високої зарплати. Їм не вистачає лише одного – любові. Тому любіть і хай люблять вас!
За матеріалами вченого і педагога Володимира Калошина