Відповідаємо на ваші запитання. Проєкт змін до Порядку розслідування НВ

ВЕБІНАР «Відповідаємо на ваші запитання. Проєкт змін до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ  від 17.04.2019 № 337, щодо процедури розслідування нещасних випадків на період дії воєнного стану в Україні (проєкт станом на 22.07.2022)» 

це продовження вебінару від 12 серпня 2022 року, на якому ми зібрали всі запитання слухачів і підготували відповіді 

Дата: 2 вересня 2022 року, 11:00–12:00

ZOOM

Спікер: 
Олег Гнатюк, директор Департаменту стратегічного планування та аналітичного забезпечення Держпраці України 

На вебінарі Ви отримаєте відповіді на запитання:

  • Чи має відношення Порядок № 337 до законопроекту № 7353?
  • Чому у сфері дії п. 14115–14128 Порядку № 337 зроблено упор саме на «особливо важливі об’єкти життєзабезпечення», а не на виробничі об’єкти взагалі ? Чи розслідуються нещасні випадки на підприємствах, об’єкти яких не належать до об’єктів критичної інфраструктури?
  • Чи буде поширюватися Порядок № 337 на нещасні випадки, що сталися починаючи з 19.02.2014 ? Чи поширюється строк давності розслідування 3 роки з дня настання нещасних випадків, пов’язаних з веденням бойових дій?
  • Чи відносять воєнні (бойові) дії до виробничого фактора відповідно до чинного законодавства ?
  • Відшкодування заподіяної внаслідок воєнних (бойових) дій шкоди здійснюється тільки для застрахованих осіб у Фонді соціального страхування України ?  Відшкодування шкоди здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ? Чи залежить розмір відшкодування працівників від розміру середньомісячного заробітку потерпілої особи?
  • Чи може бути причиною настання нещасного випадку внаслідок воєнних (бойових) дій визнано відсутність чи непідготовленість захисних споруд (бомбосховищ, укриттів тощо) або невикористання застосунку «Повітряна тривога» ?
  • Яким чином застосовувати вимоги Порядку № 337 до працівників підприємств, які перебувають на окупованих територіях, але працюють у правому полі України (наприклад, Запорізька АЕС)?
  • Чи може бути районом воєнних (бойових) дій уся територія України?
  • Хто може бути представником військової адміністрації у комісії з розслідування ? – Чи може бути таким представником працівник сектору охорони праці районних державних адміністрацій?
  • У разі, коли не залучать представників суб’єкта господарювання до розслідування нещасного випадку, звідки буде інформація про потерпілого чи членів сім’ї, якщо сам потерпілий чи його сім’я не будуть знати куди звертатися?
  • та інші запитання

Вартість: на умовах donation, тобто добровільних внесків.

Усі гроші будуть перераховані на підтримку бійців ЗСУ.

Але якщо у вас скрутне становище, можете взяти участь безплатно.

Відеозапис вебінару

Attachments

Автор Федоренко Микола
Зовнішній експерт Олег Гнатюк